Lubicie słoneczne dni? ☀️


Lubicie słoneczne dni?

Twórcy najnowszych ogniw fotowoltaicznych jeszcze bardziej..

Lubicie słoneczne dni?

Twórcy najnowszych ogniw fotowoltaicznych jeszcze bardziej..

Już dziś mamy solarne: piloty od telewizorów, lampki, telefony, kapelusze, kurtki z wiatraczkami, a nawet plecaki, które po dłuższej wędrówce stają się prawdziwymi akumulatorami?. A co wymyślą jutro..

Sprawdźcie sami!

Nieodłącznym elementem współczesnego krajobrazu są instalacje fotowoltaiczne.

Firmy fotowoltaiczne prześcigają się w nowych technologiach tak aby systemy solarne coraz bardziej integrowały się z naszym otoczeniem, były jeszcze bardziej opłacalne i przyjazne dla środowiska (możliwość recyklingu)

dr Łukasz Chajec członek zespołu Histologii i Embriologii Zwierząt Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ.

W naszych myślach fotowoltaikę łączymy przede wszystkim z produkcją prądu na wysoką skalę i zasilaniem różnych rozmiarów instalacji.

Ogniwa fotowoltaiczne świetnie sprawdzają się także w mniejszych wersjach, stworzonych na potrzeby niewielkich i pojedynczych urządzeń takich jak piloty do telewizorów, lampki czy telefony komórkowe. Interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie baterii słonecznych w przedmiotach na pozór nie potrzebujących tego typu rozwiązań.

Przykładem jest plecak turystyczny z wszytym ogniwem fotowoltaicznym.

Przykładem jest plecak turystyczny z wszytym ogniwem fotowoltaicznym. Jest to znakomite rozwiązanie dla miłośników długich wędrówek, którzy podczas wycieczek mogą bez problemu naładować smarfton.

Potwierdzeniem różnorodności mniejszego zastosowania fotowoltaiki jest szereg mniej praktycznych wynalazków takich jak kurtki i kapelusze z chłodzącym wiatraczkiem napędzanym przez niewielkich rozmiarów ogniwo.

Zobacz podobne

Turbiny wiatrowe posadowione na morzach biją rekordy w wytwarzaniu energii

Czytaj

Sztuczna inteligencja z dnia na dzień wyręcza człowieka w wielu dziedzinach życia.

Czytaj

O rosnącej roli fotowoltaiki w naszym życiu wiecie doskonale…

Czytaj