Adoptowaliśmy tygrysa amurskiego i jesteśmy „oficjalnym” Przyjacielem Zwierząt

Adoptowaliśmy tygrysa amurskiego i jesteśmy „oficjalnym” Przyjacielem Zwierząt

Z ogonem ma ponad 2,5 metra i waży prawie 180 kilogramów!

To największy kociak na świecie. 16 letnia tygrysica Saga – mieszkanka Śląskiego Ogrodu Zoologicznego – już oficjalnie została zaadoptowana przez Jastrzębską Spółkę Węglową. Jesienią świętowaliśmy 65 urodziny Śląskiego ZOOW czasie jubileuszu otrzymaliśmy propozycję dalszej współpracy i po kilku miesiącach jesteśmy Srebrnym Przyjacielem Zwierząt.

Saga, to samica tygrysa amurskiego inaczej zwanego syberyjskim.

Należy do największych, azjatyckich dzikich kotów, które naturalnie żyją na granicy rosyjsko-chińskiej, w dolnym biegu Amuru, we Wschodniej Syberii oraz północnych Chinach i Korei. Jest groźnym drapieżnikiem, ma świetny wzrok i słuch. Rewelacyjnie pływa i wdrapuje się na drzewa. Niestety przez wiele lat tygrysy te padały łupem kłusowników, dlatego dziś należą do gatunku krytycznie zagrożonego wyginięciem. W tej chwili na świecie żyje ich mniej niż 600 osobników – głównie w ogrodach zoologicznych. 

 

W ramach współpracy – Kopalni Wiedzy JSW ze Śląskim Ogrodem Zoologicznym – będziemy mogli dzieci i młodzież zapraszać na zajęcia i warsztaty do Chorzowa. To kolejna forma działań, którymi promujemy naukę wśród młodych ludzi. Ogród każdego roku odwiedza pół miliona osób.

 

? A. Drenda
? W. Sznajder
? J. Szoenawa

Zobacz podobne

Nasi młodzi przyjaciele z Domu Dziecka w Pszczynie zostali bohaterami kalendarza na 2024 rok.

Podopieczni Domów Dziecka w Pszczynie od lat biorą udział w wielu projektach Kopalni Wiedzy JSW.

Czytaj

RAZEM dla dzieci!

„Szybciej Wyżej Silniej Razem” to projekt realizowany we współpracy Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Czytaj

W styczniu wybraliśmy „wsparcie i bezpieczeństwo” – bo to podstawa.

"Chcemy czuć się bezpiecznie i otrzymywać wsparcie od dorosłych , kiedy coś nam nie wychodzi, kiedy jest nam trudniej."

Czytaj

Styczeń to miesiąc nowych otwarć, a my mamy dla Was pewną niespodziankę.

Rozmawialiśmy z naszymi gośćmi o wartościach, jakie są dla nich najistotniejsze w procesie nauki, rozwoju, poszukiwania swoich talentów i zainteresowań.

Czytaj

Czas na ósmy film z króciutkim eksperymentem

Czytaj