Styczeń to miesiąc nowych otwarć, a my mamy dla Was pewną niespodziankę.

W styczniu wybraliśmy „wsparcie i bezpieczeństwo” – bo to podstawa.

Jeszcze w listopadzie 2023 zorganizowaliśmy dwa inspirujące spotkania, podczas których zapytaliśmy nauczycieli oraz dzieci i młodzież – co możemy zrobić w ramach Kopalni Wiedzy, aby wesprzeć rozwój młodych ludzi z okolic Jastrzębia Zdroju. Efektem naszej debaty są nie tylko pomysły o kolejnych projektach naukowych. Dowiedzieliśmy się od Was, jak ważne jest budowanie sprzyjającego otoczenia do rozwoju. Otoczenia w domu, szkole, na podwórku, które jest wspierające, budujące i pobudzające do kreatywności. Rozmawialiśmy z naszymi gośćmi o wartościach, jakie są dla nich najistotniejsze w procesie nauki, rozwoju, poszukiwania swoich talentów i zainteresowań. To było niezwykle inspirujące! Zdecydowaliśmy, że wybranym wartościom poświęcimy kolejne miesiące tego roku. Karty kalendarza na 2024 rok niech będą inspiracją dla nauczycieli, rodziców, przyjaciół i bliskich.

Prosimy pamiętajcie, że każdy z nas – dzieci i dorosłych – ma gorsze dni, czasem porażki. Mamy do nich prawo i dzięki nim się rozwijamy. Ale w tych trudniejszych chwilach, jak nigdy, potrzebujemy poczucia, że ktoś z nami jest, chcemy czuć się bezpiecznie. 

Niech to będzie dobre słowo, poklepanie po plecach, mały gest, wspólna chwila, uśmiech. Ten gest dla kogoś może wiele znaczyć. Bądźmy dla siebie życzliwi i uważni.

 

Zobacz podobne

Świąteczny koncert za nami.

dr Tomasz Rożek w czasie niesamowitej lekcji „O układzie słonecznym i gwiazdach”

Czytaj

Gościliśmy u nas laureatów Gry Miejskiej

Czytaj

Olimpijczycy w Jastrzębiu-Zdroju już są!

Czytaj

Mamy zwycięzców naszej Gry Miejskiej!

Czytaj