Zgniatacz strachów

Oto kolejne ćwiczenie, które pomoże Ci zapanować nad strachem!

Oto kolejne ćwiczenie, które pomoże Ci zapanować nad strachem! Potrzebujesz krakersy, herbatniki lub biszkopty, może być również papier toaletowy.

Na krakersie, ciastku delikatnie zapisz swój lęk, na 1 ciasteczku jeden lęk. Następnie  poszukaj sposobu, jak te lęki pokonać. Jeśli je znajdziesz pokrusz ciastko na drobne kawałki. Jeśli zapisałeś lęki na listku papieru toaletowego to podrzyj go lub potnij na maleńkie kawałki i spłucz w toalecie.

Podpowiedzi:

Zapisałeś swój lęk: „choroba”. Sposoby jego pokonania: spokojne oddychanie kilka razy dziennie, jedzenie więcej cebuli i czosnku (można zrobić słodki syrop z cebuli), uśmiechanie się, tańce wygibańce, żeby całą chorobę sprowadzić na podłogę i ją zdeptać, robienie codziennie 10 pajacyków, które poprawiają krążenie, odpoczynek ale nie przed TV;).

Na lęk przed pająkami rozwiązaniem może być: wyobrażenie sobie, że jestem superbohaterem i mogę wszystko, jako najsilniejszy człowiek na świecie; wciągnięcie go do odkurzacza i szybkie wyniesienie śmieci; użycie szufelki i wyrzucenie go przez okno; poproszenie o pomoc kogoś z domowników; zobaczenie w wyobraźni wielkiej zgniatarki i wkładanie do niej swoich strachów.

Ćwiczenie daje poczucie siły i odwagi do zniszczenia strachu.

Karolina Oczyp

Z wykształcenia nauczyciel mianowany, z zamiłowania przewodnik zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Prowadzi warsztaty dla osób w różnym wieku m.in. z edukacji ekologicznej, finansowej, komunikacji i umiejętności miękkich, Design Thinking – metody twórczego i kreatywnego rozwiązywania problemów. Założycielka i prezes „Fundacji Rodzinnej”.

Luiza Wawrzyńska-Furman

Doktor nauk teologicznych wykładowca, nauczyciel dyplomowany, wykładowca Psychologii rozwojowej w SWPR; trenerka neuroedukacji INPP w zakresie trudności szkolnych. Prowadzi autorski program „Pogodne dzieci” rozwijający inteligencję emocjonalną dzieci w wieku 6-13 lat.