Miód z jastrzębskiej pasieki!

To projekt edukacyjny JSW skierowany do najmłodszych. Na terenie Ruchu Borynia powstała pasieka, która ma chronić te pozyteczne owady, a przy okazji edukować.

Dla Grupy Kapitałowej JSW ochrona przyrody i jej zasobów jest jednym z priorytetów. Projekt realizowany jest przez Zespół CSR Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz JSW Innowacje. Zakłada kompleksowe działania edukacyjne i praktyczne.

 

W drugieł połowie zeszłego roku lokalne szkoły wzięły udział w Grze Miejskiej realizowanej w Jastrzębiu-Zdroju. W ramach projektu dzieci i młodzież mogły napisać artykuł poświęcony ochronie pszczół oraz wziąć udział w konkursie tematycznym ogłoszonym przez National Geographic Kids.

Od września do października 2019 teren pasieki odwiedziło blisko 300 dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli. Nie możemy się doczekać, aby ponownie zaprosić najmłodszych do odwiedzenia naszej pasieki!

Książeczka edukacyjna „Ratujmy pszczoły”

Kliknij na ikonę aby pobrać książeczkę

Wspieramy rodziny

dotknięte pandemią

Platforma łączy skierowaną do pracowników JSW akcję #popracyzostańwdomu z działaniami na rzecz edukacji dzieci i młodzieży, które realizuje Zespół Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

Więcej