Pożyteczna rola pszczół

Słodka historia

Kto nie lubi miodu, niech podniesie rękę! Nikt? Nic dziwnego, jest pyszny! Ale pszczoły to nie tylko producenci miodu, ale także innych przydatnych substancji, takich jak propolis czy wosk. Chcecie dowiedzieć się więcej o ich niesamowitym życiu i o tym jak je chronić?
Zapraszamy do lektury artykułu!

Gdy pomyślimy o tym, co zawdzięczamy pszczołom, prawdopodobnie pierwszym dobrem, które przyjdzie nam do głowy, będzie słodki, gęsty przysmak o złotym kolorze – miód. Lista zasług naszych małych, błonkoskrzydłych przyjaciół jest natomiast dużo dłuższa! W końcu tak cenione produkty pszczele, jak propolis, wosk, miód czy pyłek, to jedynie skutki uboczne wytężonej pracy pszczół, których najważniejszym zadaniem jest zapylanie roślin!

Czy wiesz, że?
Owady te również mają swoje święto!
ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, obchodzimy 20 maja.

Miód z JSW

Pasieka pełna bzyczących lokatorów od 2019 roku działa również na terenie Ruchu „Borynia” w Jastrzębiu Zdroju! Odwiedzając Pasiekę „Ratujmy Pszczoły” można dowiedzieć się, jak zbudowany jest ul, jaki jest podział zadań jego mieszkańców oraz jakie produkty powstają dzięki wytężonej pracy pszczół. Ponadto na terenie pasieki obejrzeć można wystawę plakatów Piotra Sochy, pochodzących z bestsellerowej książki „Pszczoły” Wojciecha Grajkowskiego, wydanej przez Wydawnictwo Dwie Siostry.

Pobierz pełną wersję materiału edukacyjnego

Zobacz podobne