Młodzi siatkarze z Macedonii odwiedzili Jastrzębie-Zdrój!

 

Nastoletni zawodnicy VC STRUMICA byli na Śląsku prawie tydzień.

W tym czasie zdążyli: obejrzeć mecz seniorów Jastrzębskiego Węgla z GKS Katowice, wziąć udział w Międzynarodowym Turniej o Puchar Prezesa Jastrzębskiego Węgla i Nocnym Turnieju Trójek.

Trenowali wspólnie z rówieśnikami z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, zwiedzili Kopalnię GUIDO w Zabrzu oraz Galerię Dzwonków w Jastrzębiu-Zdroju.

Artur Wojtków – wiceprezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej – spotkał się z młodymi siatkarzami w siedzibie firmy. Opowiedział nastoletnim gościom czym zajmuje się JSW, dlaczego od lat sponsoruje sport zawodowy i amatorski, jakie sukcesy odnoszą kluby sponsorowane przez Spółkę oraz kiedy i po co powstała Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla. Trenerzy i opiekunowie młodych siatkarzy nie ukrywali, że są zafascynowani działalnością Akademii Talentów i marzą o tym, by podobną stworzyć u siebie.

 

Przyjazd młodych Macedończyków był  rewizytą, po ubiegłorocznym wyjeździe naszej siatkarskiej młodzieży do Strumicy – a wszystko w ramach europejskiego programu ERASMUS+.