Wakacje z JSW Dzieciom

Ponad 120 dzieci z domów dziecka korzysta w te wakacje z wyjazdów w ramach akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej – JSW Dzieciom. Podopieczni Ośrodka Opiekuńczo Wychowawczego z Jastrzębia – Zdroju, Centrum Wsparcia Dzieci i Rodziny ,,Przystań” z Pszczyny i Domu Dziecka w Cieszynie spędzają czas na koloniach nad morzem oraz na jednodniowych wycieczkach fakultatywnych, gdzie odwiedzą m.in. zabytkową kopalnię srebra oraz azyl dla zwierząt.

Co roku, w okresie wakacyjnym Zespół Społecznej Odpowiedzialności Biznesu JSW organizuje kolonie oraz wycieczki dla podopiecznych, z objętych patronatem przez spółkę, domów dziecka. To ponad 120 dzieci w wieku od 2 do 18 lat. Dodatkowo, w ramach akcji JSW Dzieciom, odbywają się także półkolonie, jednodniowe wyjazdy edukacyjne oraz spotkania z ciekawymi ludźmi. Dzięki tego rodzaju wydarzeniom dzieci, często po raz pierwszy mają okazję podróżować po kraju i poznawać lokalne atrakcje turystyczne.

W tym roku dzieci i młodzież ze wszystkich placówek – z Ośrodka Opiekuńczo Wychowawczego z Jastrzębia – Zdroju, Centrum Wsparcia Dzieci i Rodziny ,,Przystań” z Pszczyny i Domu Dziecka w Cieszynie, wyjadą na kolonie do ośrodka Grupy Kapitałowej JSW do Sianożęt. Chcąc jeszcze bardziej urozmaicić najmłodszym czas wakacji, w planach są także krótsze wyjazdy np. do Chlebowej Chaty w Brennej, zabytkowej kopalni srebra w Tarnowskich Górach, Energylandii oraz w Fundacji Terra Spei w Lipowej k/Żywca.

Ładowanie postów

Brak postów

To już wszystkie posty

Błąd ładowania postów