Za nami Piknik Naukowo Sportowy Kopalni Wiedzy JSW

Nawet upalna pogoda nie przeszkodziła najmłodszym i ich rodzicom w dobrej zabawie, dzieci mogły zgłębiać swoją wiedzę o świecie nauki dzięki zabawie.

Przeprowadzały pierwsze w życiu eksperymenty, sprawdzały z jakich warzyw i owoców można wytworzyć prąd, jaki wpływ na codzienne życie mają fizyka i chemia oraz czy domowa kuchnia może być miejscem naukowych badań?

Między poszczególnymi eksperymentami mogły wziąć udział w konkursach żonglerki lub zagrać w piłkę nożną, nauczyć się siatkarskich zagrań i wykonywania rzutów karnych w piłce ręcznej. Setki dzieci wzięły udział w Pikniku Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Po okresie pandemii powróciła jedna z flagowych imprez Kopalni Wiedzy JSW. Tym razem dzieci  bawiły się na terenie jastrzębskiego MOSiRu. Na trawniku w pobliżu hali i lodowiska rozstawionych było kilkanaście namiotów. W kilku z nich mieściły się stanowiska naukowe w pozostałych gościli przedstawiciele klubów sportowych, które na codzień współpracują z naszą Spółką. Piłkę nożną reprezentowali przedstawiciele 2 klubów: GKS Jastrzębie oraz GKS „Pniówek 1974”. Były „szczypiornistki” MTS Żory i nasi Mistrzowie Polski w hokeja oraz siatkówkę, czyli JKH GKS Jastrzębie i Jastrzębski węgiel. Na miejscu nie zabrakło też NaukoBusa i stanowiska Straży Pożarnej, gdzie można było nie tylko nauczyć się podstaw pierwszej pomocy ale i schłodzić w ten upalny dzień pod wodnymi kurtynami

Organizatorem imprezy był projekt Kopalni Wiedzy JSW.