Wielka zabawa w ostatnią niedzielę maja

Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego podczas wielkiego pikniku naukowo-sportowego Kopalni Wiedzy JSW w Jastrzębiu-Zdroju.

To jednak nie wszystko, co Jastrzębska Spółka Węglowa przygotowała dla swoich pracowników i mieszkańców.

Już w najbliższą niedzielę 28 maja na polanie przed halą MOSiR-u przy ulicy Leśnej będzie można uzyskać odpowiedzi nawet na najbardziej zwariowane pytania.

Zadbają o to panie i panowie w białych laboratoryjnych kitlach i ze szklanymi menzurkami w dłoniach oraz iluzjoniści, akrobaci i magicy. Zainteresowani niezwykłymi zjawiskami – zwłaszcza ci najmłodsi – będą mogli dotknąć, powąchać, posmakować i obejrzeć z bliska wszystkie przedmioty prezentowanych doświadczeń. Nauka przez zabawę – oto główne hasło przyświecające inicjatorom tej wielkiej imprezy. Punktualnie o 15:30 rozpocznie się wielkie muzyczne show edukacyjne.

Aktorzy Teatru Katarynka w spektaklu „Frania Recykling, cztery żywioły i ekodancing” w rozśpiewany i roztańczony sposób, wspólniez widownią doprowadzą bajkowy świat do porządku. W towarzystwie iskrowników, tysięcy baniek mydlanych i dymu, przez 60 minut będą uczyć się poprzez zabawę. Kolejny punkt imprezy to pokaz artystycznych bąbelków, które będą się wzajemnie przenikać, wypełniać dymem i tworzyć niezwykłe kształty. Do dyspozycji młodszych będą też dmuchańce, kule wodne i łódeczki, nieco starsi będą mogli się wyżyć na ściance wspinaczkowej i torze przeszkód. Szykuje się też rywalizacja w szeregu konkurencji sportowych dzieci i młodzieży. A tych co lubią filmy, organizatorzy zapraszają na kilka seansów w kinach sferycznych. Na koniec odbędzie się wielka piana party.

Początek imprezy już o 15:00. Warto przybyć punktualnie. Dla wszystkich chętnych wstęp darmowy.