Rymowanka na własny temat

Czy wiecie co to jest hot16challange2?

To wyzwanie polskich raperów oraz osoby przez nich nominowane do nagrania szesnastu wersów, pod dowolnie wybrany beat i nominowanie kolejnych osób. Wykonawcy beatu wpłacają pieniądze na akcję siepomaga wspomagającą polską służbę zdrowia.

Zadanie dla Ciebie:

Ułóż rymowankę na własny temat, może być gorącą szesnastka. Możesz ją nagrać, możesz zaśpiewać ją tylko dla siebie lub najbliższych, możecie ułożyć rodzinny utwór. Zasady: rymowanka musi zawierać tylko pozytywne informacje o Tobie, możesz wpleść swoje marzenia, to co chcesz robić, w jaki sposób, jak chce wyglądać itp.

Rymowanka 2 – nauka afirmacji

Afirmacja to proste zdania/sentencje, które mają przypominać o tym, jakie są nasze pragnienia, a oprócz tego doprowadzać do przyspieszenia ich realizacji.

Afirmacja przynosi efekty, ponieważ każdy z nas, ma możliwość wpływania na umysł, szczególnie wtedy, kiedy wierzymy w określony pomysł. Dzieje się tak dlatego, że ludzki mózg nie ma zdolności odróżniania prawdy od świata fikcji. Mózg pracuje w systemie zero-jedynkowym.

Ułóż rymowankę na swój temat, krótką, wpadającą w ucho. Zawrzyj w niej to, co chcesz osiągnąć lub to jaką osobą chcesz być. Przykład:

Jestem mądra i wspaniała
I mnie lubi klasa cała
Jeśli coś mi idzie źle,
Wcale tym nie przejmuję się.

Ćwiczenie to przywróci Ci w wiarę w siebie i swoje możliwości, ponieważ możesz wszystko czego tylko zapragniesz.

Karolina Oczyp

Z wykształcenia nauczyciel mianowany, z zamiłowania przewodnik zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Prowadzi warsztaty dla osób w różnym wieku m.in. z edukacji ekologicznej, finansowej, komunikacji i umiejętności miękkich, Design Thinking – metody twórczego i kreatywnego rozwiązywania problemów. Założycielka i prezes „Fundacji Rodzinnej”.

Luiza Wawrzyńska-Furman

Doktor nauk teologicznych wykładowca, nauczyciel dyplomowany, wykładowca Psychologii rozwojowej w SWPR; trenerka neuroedukacji INPP w zakresie trudności szkolnych. Prowadzi autorski program „Pogodne dzieci” rozwijający inteligencję emocjonalną dzieci w wieku 6-13 lat.