Poradnik jak przygotować film

Przypominamy, Waszym zadaniem jest przygotowanie filmów edukacyjnych na podstawie materiałów publikowanych na stronie nowakopalniawiedzy.pl.

Jeżeli jeszcze się wahacie lub dopiero przygotowujecie się do realizacji projektu konkursowego, chcielibyśmy pomóc Wam kilkoma podpowiedziami.

1.Nie oczekujemy profesjonalnej produkcji filmowych! Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy zmagamy się z trudnościami pandemii a duża część z Was uczy się już zdalnie. Oceniamy pomysł, zaangażowanie drużyny i oryginalne ujęcie tematu. Telefon komórkowy to wystarczające narzędzie do nagrania materiału.

Poproście o pomoc nauczycieli i rodziców ?. Bardzo szerokie możliwości daje również youtube! Możecie za jego pomocą łączyć i przycinać fragmenty filmów.

 

 

Ta umiejętność na pewno przyda Wam się w przyszłości. – Na przykład do zadań szkolnych. Nie jest to jednak konieczne!!!

2.W filmie nie musi występować cała drużyna. Rozumiemy, że byłoby to trudne w warunkach pracy zdalnej. Możecie wybrać swojego przedstawiciela, który zaprezentuje Wasze pomysły. Zachęcamy, aby w materiale przedstawić krótko wszystkie osoby, które pracowały nad filmem!

3.W zaproszeniu zachęcaliśmy Was do kreatywności. Film może przyjąć formę prezentacji z wykorzystaniem tablicy, przebrań lub przedmiotów lub nawet mini-opowieści. Możecie również przygotować prace plastyczne, o których nam opowiecie. Prosimy jednak, aby niezależnie od sposobu podejścia do zadania, efektem Waszej pracy był film. Unikniemy w ten sposób konieczności przesyłania prac drogą pocztową.

Czekamy na Wasze prace! Jeżeli macie jakiekolwiek pytania piszcie do nas i dzwońcie!!!

Zobacz podobne

Prywatne: Liga Kopalni Wiedzy JSW

Zapraszamy szkoły podstawowe z regionu do uczestnictwa z Lidze Kopalni Wiedzy JSW! Do wygrania są cenne nagrody, które pozwolą Wam opracowywać samodzielnie fascynujące lekcje!

Czytaj