Młodzi z olimpijczykami

Jastrzębska Spółka Węglowa nawiązała współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim.

„Szybciej Wyżej Silniej Razem” to zajęcia sportowo-edukacyjne, na które zapraszamy dzieci i młodzież z naszego regionu.

Dzięki projektowi setki młodych ludzi mogło i będzie mogło spotkać się z olimpijczykami, poznać ciekawostki, posłuchać anegdot a nawet potrenować z najlepszymi. Dzieci z różnych miast, szkół, klubów sportowych i zaprzyjaźnionych z nami placówek odwiedziły Centrum Olimpijskie w Warszawie. Na miejscu zwiedziły Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie poznały historię sportu od antycznej Grecji po dzisiejsze Igrzyska Olimpijskie. W muzeum mogły poszukać informacji o swoich idolach, zobaczyć, jak rodziły się wielkie kariery najsłynniejszych polskich sportowców.

Po wizytach w Warszawie czas na zajęcia w naszym regionie.

– Program obejmuje zajęcia twórcze, warsztatowe, edukacyjne oraz sportowe, ale ich głównym założeniem jest spotkanie z olimpijczykami jako poręczycielami wartości olimpijskich – wyjaśnia Katarzyna Deberny, dyrektor Działu Kultury i Edukacji Olimpijskiej PKOl, wcześniej olimpijka i pięciokrotna mistrzyni świata w żeglarstwie – dla wielu młodych ludzi otwieramy przygodę z olimpizmem i być może gwarantujemy umocnienie ich marzeń o sportowej karierze.

Katarzyna Deberny dyrektor Działu Kultury i Edukacji Olimpijskiej PKOl

Chętne klasy wezmą udział w zajęciach 7, 11 i 12 grudnia. Warsztaty to wspólny projekt Kopalni Wiedzy JSW oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Tym razem to olimpijczycy przyjadą do Jastrzębia-Zdroju, by poprowadzić zajęcia dla  młodzieży – Popracujemy z młodzieżą w zakresie antydopingu oraz wszechstronnego zrozumienia siebie poprzez sport – dodaje Deberny . -Ten projekt ponadto umacnia wspólne cele obu podmiotów PKOl i JSW w zakresie edukacji dzieci i młodzieży oraz przekonania, że od nich zależy przyszłość.

?Agnieszka Materna