„Lepsza komunikacja wraca…”

Po okresie izolacji warsztaty prowadzone w ramach JSW Dzieciom pt. „Dobra komunikacja to lepsze życie” wróciły do Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Pszczynie. W spotkaniach biorą udział wszyscy wychowankowie placówki, podzieleni na dwie grupy wiekowe. Zajęcia przygotowywane i prowadzone są wspólnie z pedagogami i psychologiem pszczyńskiego ośrodka.

Dzieci marzą o tym, by zostać piosenkarzami, aktorami, fryzjerami, strażakami czy policjantami, ale także…(tak, tak! To marzenia naprawdę padło)…drwalami. Dzięki wspólnej zabawie, zajęciom manualnym i sportowym najmłodsi opowiadają o świecie ich otaczającym, zadają coraz więcej pytań, a to początek lepszej komunikacji. Mamy nadzieję, że dzięki temu maluchy, jak i nastolatki nawiążą lepsze relacje z otoczeniem.

W ramach programu młodzi ludzie spotykają się także z osobami, które odniosły w życiu jakieś sukcesy mimo „poślizgów na starcie” czy trudnego dzieciństwa. Rozmawiają z ludźmi wykonującymi ciekawe a czasem niebezpieczne zawody. Dzieci spotkały się już m.in: z dziennikarzami, pisarzem czy drwalem. W tym cyklu planowane są kolejne wizyty przedstawicieli różnych profesji, które interesują najmłodszych.