Lepsza komunikacja to łatwiejsze życie

Pod takim hasłem ruszył nowy projekt w ramach Kopalni wiedzy JSW.

Lepsza komunikacja to początek zmian w życiu każdego człowieka.

Poprzez zabawę i różnego rodzaju aktywności, staramy się uczyć dzieci lepszej komunikacji, poprawiać jakość ich kontaktów z rówieśnikami i dorosłymi.

Mamy nadzieję, że dzięki temu najmłodsi jak i nastolatki nawiążą lepsze relacje z otoczeniem. Lepsza komunikacja to początek zmian w życiu każdego człowieka. Szczególnie dzieci powinny nauczyć się dobrze określać swoje potrzeby, zainteresowania czy obawy. Im szybciej to opanują, tym łatwiej będzie im funkcjonować praktycznie w każdych warunkach, a ich poczucie własnej wartości zacznie rosnąć. I to są najważniejsze cele naszego najnowszego projektu, w którym gośćmi są fachowcy od szeroko pojętego komunikowania, pasjonaci, fachowcy z różnych obszarów.

Warsztaty pilotażowo ruszyły w Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Pszczynie.

„To dla nas ogromne wsparcie i pomoc w przygotowaniu naszych podopiecznych do usamodzielnienia się rozpoczęcia kiedyś poza placówką. Dzięki tym warsztatom dzieci mają szansę na poznanie i rozwój swoich kompetencji społecznych, tak przecież ważnych w życiu każdego człowieka. Dodatkowo jest to dla naszych dzieci szansa na poznanie wzorców prawidłowej komunikacji, tym bardziej, że często w rodzinach naszych podopiecznych, komunikacji nie było albo wcale, albo była ona zaburzona”

Iwona Spora Dyrektor Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny

W zajęciach biorą udział wszyscy wychowankowie placówki, podzieleni na dwie grupy wiekowe.

Warsztaty przygotowywane i prowadzone są wspólnie z pedagogami i psychologiem pszczyńskiego ośrodka.