Wspieramy rodziny dotknięte pandemią

Chcąc uczcić obchodzony 1 czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka uruchomiliśmy edukacyjny portal dla dzieci: kopalniawiedzyjsw.pl. W tworzenie serwisu zaangażowali się pracownicy spółki JSW oraz współpracujące z nią kluby sportowe: KS Jastrzębski Węgiel, GKS 1962 Jastrzębie oraz JKH GKS Jastrzębie.

Koncepcja

Platforma łączy skierowaną do pracowników JSW akcję #popracyzostańwdomu z działaniami na rzecz edukacji dzieci i młodzieży, które realizuje Zespół Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

Mimo luzowania obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa, wciąż zalecane jest pozostawanie w domu wtedy, kiedy to możliwe i przestrzeganie zasad dystansu społecznego. Większość dzieci nie wróci przed wakacjami do szkół. Jako JSW SA, chcemy zachęcić pracowników oraz społeczność lokalną do zachowania zasad bezpieczeństwa zgodnie z hasłem #popracyzostańwdomu. Z powodu ograniczeń cykliczne działania spółki, w tym świętowanie Dnia Dziecka, musiały w tym roku przybrać zupełnie nową, dostosowaną do sytuacji formę. Tak zrodził się pomysł na portal: kopalniawiedzyjsw.pl. Chcąc umożliwić pozostającym w domu dzieciom poszerzanie wiedzy w interesujący sposób i podsunąć pomysły na aktywne spędzanie wolnego czasu w gronie najbliższych przygotowaliśmy nowoczesną platformę edukacyjną, na której regularnie będą zamieszczane materiały wideo oraz artykuły z takich dziedzin jak m.in.: przyroda, chemia, fizyka czy nauka języków obcych.

Dzięki zaangażowaniu zawodników i zespołów pracujących w klubach sportowych: KS Jastrzębski Węgiel, GKS 1962 Jastrzębie oraz JKH GKS Jastrzębie na platformie znajdą się także materiały video z prostymi ćwiczeniami sportowymi dla całej rodziny, które mogą być wykonywane w warunkach domowych. Filmy przygotowane przez zawodników mogą być również dodatkową motywacją dla dzieci i młodzieży, których treningi sportowe zostały zawieszone.

Mamy nadzieję, że udostępnione materiały oraz nagrania umilą czas najmłodszym oraz ich rodzinom. Zapraszamy do aktywnego korzystania z serwisu!