Liga Kopalni Wiedzy JSW

Zapraszamy szkoły podstawowe z województwa śląskiego do uczestnictwa z Lidze Kopalni Wiedzy JSW! Do wygrania są cenne nagrody, które pozwolą Wam opracowywać samodzielnie fascynujące lekcje! Od kilku miesięcy publikujemy na naszym portalu materiały z ciekawostkami dotyczącymi chemii, techniki, fizyki i biologii powiązane z działalnością Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Bardzo zależy nam na tym, aby były one wykorzystywane przez nauczycieli, uczniów i rodziców.

Rok szkolny rozpoczynamy w trudnych warunkach. Mimo przeciwności, chcielibyśmy zaprosić szkoły podstawowe w regionie do dwuetapowego konkursu – zabawy. Pod przewodnictwem Waszych nauczycieli, podzielcie się na zespoły w dwóch kategoriach wiekowych:

7-11

lat

12-14

lat

I etap

W pierwszym etapie prosimy Was o przygotowanie filmu, który w przystępny sposób przekaże treść jednego, wybranego materiału edukacyjnych dostępnego na www.nowakopalniawiedzy.pl

Ogranicza Was tylko wyobraźnia! Technika dowolna, przebierajcie się wycinajcie, przygotowujcie ilustracje i makiety! Nagrajcie film prezentujący wykonanie zadania i wyślijcie do nas. Jury będzie oceniać prace pod kątem:

  • poprawności merytorycznej, wiedzy i zakresu w jakim temat został objęty (35 punktów),
  • zgodności z celem (15 punktów),
  • kreatywności (25 punktów),
  • staranności wykonania (15 punktów)

 

  • innych np. walorów estetycznych, językowych etc. (10 punktów)

II etap

12 zespołów (6 z kategorii wiekowej 7-11 lat i 6 z kategorii 12-14 lat) zaprosimy do turnieju online! W drugim etapie rozgrywek Ligi zespoły będą odpowiadały na pytania pokrywające się z zawartością wspomnianych już materiałów edukacyjnych.

Nagrody

Nagrodzone zostaną po 3 zespoły z każdej z 2 kategorii wiekowych! Ich szkoły otrzymają zestawy edukacyjne:

Nagrody dla zespołów 7-11 lat

Zestawy klocków LEGO MINDSTORMS

Nagrody dla zespołów 12-14 lat

zestawy laboratoryjne, których głównym elementem są wysokiej jakości mikroskopy

Nie ma czasu do stracenia! Na zgłoszenia czekamy do 20 listopada 2020 roku!

Regulamin konkursu

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wybierz plik
Zaznacz to pole

Wspieramy rodziny

dotknięte pandemią

Platforma łączy skierowaną do pracowników JSW akcję #popracyzostańwdomu z działaniami na rzecz edukacji dzieci i młodzieży, które realizuje Zespół Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

Więcej